HISTORIA.

Klub Karate istnieje na Gnieźnieńskim rynku od 1990 roku i jest najstarszym klubem karate działającym w naszym mieście. Zajęcia prowadzone są przez senseia Adama Skrzypczaka ( 4 dan) początkowo zajęcia odbywały się w Młodzieżowym Domu Kultury .
We wrześniu 2002 roku zdecydowaliśmy wraz z rodzicami dzieci i młodzieży trenujących w klubie o zarejestrowaniu naszej działalność sportowej w Polskim Związku Karate oraz w Krajowym Rejestrze Sądowym jako Gnieźnieński Klub Karate Yoshitaka Dojo. Decyzja podjęta również przy wsparciu i zaangażowaniu Shihana Waldemara Nogalskiego (8 dan)z Poznania z którym od samego początku współpracujemy Shihan został wice Prezesem ds. szkoleniowych Gkk współpraca ta i decyzja powołania klubu otworzyła nam przede wszystkim możliwość szerszej rywalizacji i rozwoju na turniejach rangi Mistrzostw Polski , Europy i Świata.
Treningi prowadzone są trzy razy w tygodniu w grupach:

• gr. początkująca dzieci od 6 do 14 lat
  • gr. zaawansowane dzieci i młodzieży powyżej 14 roku życia
  • gr. seniorów starszych +30 lat.

DZIAŁALNOŚĆ I RYWALIZACJA SPORTOWA KLUBU.

Zadaniem kadry instruktorskiej jest przygotowanie trenujących w klubie do egzaminów na stopnie uczniowskie. Egzaminy organizowane są dwa razy w roku u egzaminatora PZK senseia Adama Skrzypczaka . Istotnym wkład w wyszkolenie i przygotowanie trenujących ma również wychowanek klubu instruktor klubowy sensei Tomasz Popielewski ( 1 dan) od zawsze związany z działalnością Gkk.
Trenerem koordynatorem mający wpływ na największe sukcesy kadry zawodniczej jest Shihan Waldemar Nogalski wieloletni zawodnik i trener kadry szkoleniowiec wielu medalistów mistrzostw Polski,Europy i Świata.

Organizujemy seminaria z tak wielkimi postaciami polskiego i Światowego karate jak:

• Shihan Piotr Szymala 5 dan
  • Wielokrotny medalista Mistrzostw Świata ESKA , Mistrz Europy i Polski ( Federacji WKF,JKA,FUDOKAN ). Wieloletni trener kadry kata w PZK i PZKF.
  • Shihan Marek Kiełbasa 5 dan Medalista MŚ,ME 20 krotny Mistrz Polski,wieloletni trener reprezentacji Niemiec.

Reprezentanci klubu biorą również udział w seminariach wyjazdowych organizowanych w Polsce i poza granicami kraju z autorytetami światowego karate takimi jak:

• Shihan Keneth Funakoshi 10 dan. – Szef organizacji FSKA odwiedzający Polskę od ponad 15 lat podczas organizowanych szkoleń i egzaminów na stopnie mistrzowskie.
  • Shihan Hideo Oczi 8 dan – Szef instruktor najstarszej organizacji karate shotokan JKA na Europę
  • Shihan Yoshinobu Otha 8 dan – Szef organizacji JKA England
  • Shihan Santo Torre 8dan – Wspaniały szkoleniowiec z Włoch wielu medalistów Mistrzostw Europy i Świata

Największe oiągnięcia zawodników Gnieżnieńskiego Klubu Karate to:

Mistrzostwa Świata FSKA Żukowo 2013 – złoto,srebro i brąz
Mistrzostwa Świata Fudokan Wałcz 2013 – V miejsce
Mistrzostwa Europy FSKA Poznań 2014 – srebrny medal
Mistrzostwa Świata Shotokan IJKA 2014 – brązowy medal
Mistrzostwa Polski JKA 2012,2013,2014 – medale od 1 do 3 miejsca.
Puchar Polski Shotokan ESKA – brązowy medal
Mistrzostwa Wielkopolski,reg. Kujawsko -Pomorskiego,reg. Pomorza i Kujaw – medale od 1 do 3 miejsca.

PLANY ZADANIA ORGANIZACYJNE KLUBU.

Klub prowadzi działalność sportową i wychowawczą w celu:

• zapewnienia członkom możliwości udziału w imprezach sportowych
  • organizowanie oraz stworzenie odpowiednio dogodnych warunków do krzewienia kultury fizycznej i rozwoju dyscypliny sportowej określanej jako Karate-do Shotokan wśród szerokich kręgów społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży
    Możemy się również pochwalić bardzo intensywnie pracującą grupą oldbojów którzy systematycznie pracując na treningach karate czerpią przyjemność z podnoszenia swej sprawności fizycznej dając świetny przykład swym dużo młodszym kolegom i koleżankom z klubu.
    Do głównych zadań zarządu jest pozyskiwanie środków finansowych od sponsorów chcących wesprzeć pasjonatów karate-do. Ze swej strony zachęcamy wszystkich przedsiębiorców do wsparcia klubu oferujemy reklamę na dresach klubowych stronach klubowych i FB oraz w mediach przy okazji uczestnictwa w rywalizacji sportowej.

Prezes Gkk
Adam Skrzypczak